Основні міфи про інсульті їх розвінчування витягами з протоколу МОЗ України по діагностиці і лікуванні інсульту.

Міф 3: "...А для чого робити те КТ, якшо лікарі лікували інсульт 15 років тому без нього? І нормально все було, якось же лікували...?" (От і правда-ЯКОСЬ)...


Положення протоколу (№ 602)

  1.    Нейровізуалізація головного мозку (КТ, МРТ) виконується всім пацієнтам з ГПМК в першочерговому порядку (в межах 24 годин від початку симптомів).

Обґрунтування

  1. Важливим фактором для визначення тактики лікування пацієнта з ГМПК є невідкладне проведення діагностики та визначення типу інсульту.
  2. Діагностична нейровізуалізація (КТ або МРТ) – метод, який дозволяє провести диференційну діагностику (у тому числі ранню) та визначити тип ГПМК (ішемічний чи геморагічний). У більшості випадків початковим нейровізуалізаційним методом є безконтрастна СКТ.
  3. Попереднє повідомлення лікувальної установи та належне сполучення з відділенням радіології (рентгенодіагностичним відділенням) полегшує доступ до методів діагностичної нейровізуалізації та зберігає час для надання подальшої медичної допомоги.
  4. Пацієнти з ГПМК, які перебувають у межах «вікна терапевтичних можливостей», повинні мати пріоритет перед іншими пацієнтами при проведенні методів нейровізуалізації, тому що час має вирішальне значення для проведення ефективного лікування.
    1. Обстеження пацієнтів з ТІА має також бути терміновим (в межах 48 годин), тому що до 10 % цих пацієнтів переносять інсульт у межах наступних 2-7 днів.